Galvanické zinkovanie

Galvanické zinkovanie je najpoužívanejší a cenovo výhodný spôsob na dosiahnutie kvalitnej antikoróznej ochrany.

Ide o elektrolytické nanášanie tenkej vrstvy zinku na vodivý materiál - oceľ, zliatina, mosadz, meď. Dôsledným procesom zinkovania zabezpečujeme produktom výbornú koróznu odolnosť a predĺženie ich životnosti. Zlepšia sa ich elektrotechnické vlastnosti aj celkový vzhľad, čo zvyšuje aj predajnosť výrobku.

Vďaka pasivácii (chromátovaniu) získava vrstva vysokú koróznu odolnosť. Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 °C, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov či jemnejších konštrukcií.

Tento spôsob povrchovej úpravy je vhodný prevažne na spojovací mateirál, strojové dielce, autosúčiastky a pod..


Galvanické zinkovanie ručnou obsluhou

Pri chromátovaní zásadne využívame dôkladnú ručnú obsluhu a nie automatizované stroje, čím vytvárame hladkú a konzistentnú vrstvu zinku po celom povrchu mateirálu, bez zhrubnutí alebo vtokov. Povrchová úprava našim ručným galvanickým zinkovaním slúži na ochranu materiálu proti atmosférickej korózii a má zároveň aj dekoratívny účel. Materiálu dodávame strieborný alebo zlatý dekoratívny odlesk.

Sme schopní kvalitne a rýchlo pozinkovať kovové a oceľové komponenty rôznych tvarov a veľkostí. Sme ústretoví k rôznym požiadavkám zákazníka, poskytujeme možnosť cenovej dohody a množstevné zľavy.


Spôsoby galvanického zinkovania

Hromadné zinkovanie vo vaniach - drobné dielce ako napríklad skutky, matice, podložky, pružiny, objímky, skoby, hydrospojky, držiaky a príchytky na odkvapové rúry,...

Závesové (kusové) zinkovanie dielcov ako napríklad tiahla, trubky, guľatiny, hranoly, podnože, hrubé plechy všetkých tvarov, profily rôznych tvarov (L, U, T...), menšie ohrady, zábrany, ťažné zariadenia na automobily, rôzne drôtené držiaky, sieťky, antény, háčiky, košíky,... 


Maximálna veľkosť dielcov na zinkovanie

Využiteľnosť našich vaní je 2,8 m dĺžka, 1,15 m hĺbka a 0,45 m šírka, vďaka čomu sme schopní pozinkovať aj komponenty stredných a väčších veľkostí. Závesnou technikou dokážeme pozinkovať až do 70 kg kovu. Kvalita základného materiálu má zásadný vplyv na vizuálne vlastnosti pokovovaného dielu a koróznu odolnosť povrchovej úpravy.